Juu, eli tosiaan onks täällä muita jotka kuuntelee rockia?đ¸
Oon siis 11v tyttĂś ja kuljen tolla samalla nimimerkillä (đŞ´sieni miesđ) täällä muutenkin. Itse oon ADDIKTOITUNU apulantaan.𼲠Sillä ei ole huonoja biisejä.! Paitsi ite en hirveesti tykkää 005 ja Ilona nimistä biiseistä. (Anteeks kaikki ilonat)
Tykkään myĂśs näistä bändeistä:â¤ď¸
â˘AC/DC
â˘stratovarius
â˘Egotrippi (vaik ei oo rock)â¤ď¸âđŠš
Kaikki saa kuunnella mitää haluu!â¤ď¸ Mut saa siis kertoo musiikki maun vaik ei rock olisikaan!đŞ´đ +Apulannalta mun lempi biisi on tulva đ
Eli musamakuja saa kertoo tääl! Oli se sit mikä vaan saatte tykkää sellaisesta musasta kun tykkäätte
Mä kuuntelen lähinnä Nightwishia, mutta oon alkanu myĂśs kuuntelee muita suomalaisia, jotka laulaa suomeks, esim. viikate. Ja stratovarius on kans hyvä! đ¸
Egotrippi on kyllä suomirokkia.
Itse kuuntelen paljon juuri suomirokkia, Apista, Eppuja, Leeviä, Juicea, Uniklubia, Happoradiota… ja myĂśs uudempia bändejä ja solisteja. Kuuntelen kyllä myĂśs raskaampaa rokkia, Nightwishiä, Stratovariusta, Beast in Blackia ja Battle Beastia, myĂśs ulkomaisia kuten Evanescence, Bad Wolves, Rammstein ja Linkin Park. Musamakuni on jämähtänyt 90-10-lukujen väliin, viimeisen kymmenen vuoden aikana tehtyä musiikkia kuuntelen vähemmän ja ysäriä vanhempaa myĂśskin vain toisinaan. Aikakausi määrittelee omaa musamakuani oikeastaan yleisemminkin enemmän kuin genre, kuuntelen paljon myĂśs muutakin kuin rokkia, esim. raskaampaa metallia, räppiä k-poppia, jenkkipoppia ja slowareita.
Ja Ilona? on mun lempibiisejä muuten Apikselta! Se on hitaampi ja herkempi joo ja [osa viestistä poistettu], mutta biisi kertoo ihmisestä, jonka laulun minä on menettänyt itsemurhan kautta, ja siksi siis tärkeä biisi.