Siirry sisältöön
niiskuneiti

mulla siis kuoli mun isoäiti ja sen jälkeen kaikki on vaan tuntunu raskaammalta ja mua on ruvettu kiusaan enemmän koska mun persoona muuttu samalla. jotkut siis haukkuu mua porukan tyslimmäks kynäks ja sekin johtuu vaan siitä että en pysty keskittyy mihinkää enää tai mitän. sitte mua haukuttiiin rumaks ja sen jälkee naurettii perään ku rupesin itkee eikä kukaan ees tajua että mulla on huono olla vaan kaikki sanoo et mulla on vaa ”huono asenne” :(

MLL Nuortennetin ylläpito

Hei niiskuneiti

Kiitos viestistäsi. Asia, josta kirjoitit, on sellainen, että haluamme tarjota sinulle vertaistuen lisäksi aikuisen tukea. Viestisi on siirretty kokonaisuudessaan myös ”Päivystäjä mukana keskustelussa” -keskustelualueelle. Lasten ja nuorten puhelimen päivystäjät osallistuvat kyseisellä keskustelupalstalla keskusteluun. Kun päivystäjä vastaa viestiisi, julkaisemme myös viestisi tai osan siitä. Tekstisi saatetaan julkaista ajoittain hitaammin kuin muilla keskustelualueilla.

Jos asiasi on kiireellinen, suosittelemme olemaan yhteydessä Lasten ja nuorten puhelimeen (116 111) tai chattiin https://www.nuortennetti.fi/apua-ja-tukea/lasten-ja-nuorten-puhelin/. Voit myös kirjoittaa anonyymisti Lasten ja nuorten nettikirjepalveluun https://lasten-ja-nuorten.kirjepalvelu.mll.fi/.

Lämpimin terveisin,
MLL Nuortennetin ylläpito

Vastaa aiheeseen: kiusaaminen läheisen menetyksen yhteydessä

Olethan kohtelias ja kunnioitat muita keskustelijoita. Viestit tarkistetaan ennen julkaisua.


Back to top