Moro! Tässä 15v poika [Osa tekstistä poistettu.].
Mulla on nyt pieni ongelma, koska oon ihan palavasti ihastunut yhteen mun riparilla olleeseen tyttöön. Ainoo ongelma tässä on se, että mulla ei oo sitä ns. henkistä ”munaa” pistää sille edes snappii, ja se asuu melkein 30km päässä musta. Tähän vaikuttaa negatiivisesti se, että oon saanut pakit ainakin kolmelta tytöltä, joka on johtanut siihen, että mä en enää uskalla sanoo yhdellekään tytölle et alax, koska mä vaan pelkään että nollaan itteni.
Nyt siis kysyn teiltä , hyvät interwebsin ihmistet, mitä mun pitää tehdä että voin iskee sen, ja jos onnistun iskee sen, mitä seurustelusuhteessa tulee tehdä? Kuuluuko sille seurustelukumppanille antaa koko ajan huomioo, ja pitääkö sille ostaa jotain lahjoja silloin tällöin?
Pistäkää siis tohon alle omia vinkkejänne, kokemuksianne, jne.
Oma poikkis aloitti keskustelun laittamalla mulle ”I love you❤️”.
Mulla melkeinpä sama tilanne:/
Elät vaan kerran, joten kannatta alottaa keskusteluu sen kanssa. Yleensä tytöt tykkään ku pojat tekee alotteen, kannattaa snapis vaan ottaa ihan vaa joku kuva ja lähettää, sit ku se on vastannu niin sama homme n. 3krt putkeen ja sit kirjotat siihen jtn vhä randomii niiku teet käsil vhä niiku öyssyn ja kitjotat vaa jtn ”gän gän gän” ja sit jos se vastaa jollai tekstil tai emojil nii voit pikkuhiljaa yrittää alottaa keskustelua. :D
Mä ainakin tyttönä tykkään jos vaikka kun on kuukausi-/vuosipäivä seurustelukumppanini antaa esim.suklaata tai kukkia. Ja rakastan kun hän aloittaa keskustelun ja puhuu päivän kuulumiset vaikkei mitäön oikeestaan oo tapahtunytkaan! Toivon et autto. Oon kuitenkin vaa yks ihminen nii riippuu hirveesti persoonasta!!
moii! toivottavasti tää tyttö tykkäis susta takas kerta oot saanu nii monet pakit. suosittelen alottaan vaan sillä, että laitat sille snäppii ja snäpis vaik varovasti yrität keskusteluu esim, jotai kysyt miten menee tai mitä se on tehny vaik tänää. äläkä heti laita mitää ”alax” varsinkaa noin kirjotettuna vaa tutustu siihen eka vaa paremmin.
ja noita seurusteluasioita ehit miettiä sitte myöhemminki jos tää tyttö tykkää susta takas, älä ressaa vielä! tsemppiä<3
t. tyttö 17v