Mä oon lukiolainen ja mietin että aloittaisin myymään valokuvausta. Ihan vaan kuvauskeikkoja perus ihmisille <3
Oon harrastanut valokuvausta pari vuotta, mutta oon kuvannut lähinnä luontoa. Ihmiskuvauksesta ei oo kokemusta niin paljon.
Siispä… Miten paljon olisitte valmiita maksamaan 30-45 min muotokuvauksesta, jos saisitte sitten siitä muutamia käsiteltyjä kuvia itsellenne?
Pyydän nyt vastausta kaikilta sellasilta, ketkä osaa jo rahankäyttöä ja voisivat kuvitella maksavansa aloittelevalle valokuvaajalle :)
Mä en ite harrasta valokuvausta ja rn sen takia osaa oikein arvioida, mutta viime kesänä yks mun veljen valokuvaajakaveri tuli kuvaamaan sen rippijuhlia. Jos muistan oikein se makso ehkä jotai 60€ ja se oli mun mutsin mielestä halpa hinta. En tiiä oliks tästä mitää apua, mut toivottavasti oli
Moikkaa <3