Siirry sisältöön

LGBTQ+ TÄNNE!!!!! Miten tajusitte sukupuolenne, tai seksuaalisuutenne?

Lumu🌺

Hei. Eli mietin, miten te tajusitte teijän seksuaalisuuden/sukupuolen? Koska itse on Bi ja luulin tosi pitkään olevani hetero, mutta sitten ihastuin tyttöön. Ja tähän siis liittyy tarina, kun viime vuonna tulin uuteen luokkaan (silloinen 7M, nykyinen 8M) ihastuin alle kuukaudessa sieltä yhteen tyyppiin. Kutsutaan vaikka nimellä R, no se meni ohi ja lokakuun lopussa tilalle tuli henkilö J. Sillon olin tosi ihastunut, mutta se meni nopeesti ohi. Sitten oli 8kk henkilö M. No sitten tulee tosiaan syksy ja sekin ihastus alkaa mennä ohi. Tässä kohtaa mietin että, meijän luokan ehkä kymmenestä pojasta yksikään ei ole enää kiinnostava, ei vähääkään. No sitten yhellä enkun tunnilla alan miettiä asiaa kunnolla ja tajuan että, taidan oikeasti olla ihastunut meijän luokkalaiseen (Taas?!?) Tällä kertaa tyttöön. Siitä asti oon ollut vaan varmempi että pidän siitä.
Mutta miten te tajusitte tällasia asioita ja millon???

Yoonbumxx

Oon panseksuaali, oon tiennyt sen jo aika pitkään. En oo aivan varma milloin sen hoksasin, mutta oon ihan 1-2 luokalta asti viehättynyt kaiken sukupuolisista. On sitä tullu ihastuttua tyttöihin, poikiin ja muunsukupuolisiin.

Sukupuoli on sitten vähän hämmentävä, mutta sanoisin olevani genderfluid/demiboy/transmasc. Tähänkään ei nyt mitään selkeetä hetkeä oo jolloin hoksasin, jostain 4 luokalta asti olen kokenut olevani maskuliinista sukupuolta, ja siitä se on aina vaihdellut.

Queen

Oon 9lk tyttö ja tiedän, että en ole hetero. Mutta…en ole ihan varma et mikä se mun seksuaalinen suuntautuminen sit olis. Olen miettinyt että bi tai pan kuvaisi mua parhaiten. Olen ollut ihastunut tyttöihin ja poikiin. Tässä vaiheessa en ehkä vielä lokeroisi itseäni suoraan minnekään :)

Vastaa aiheeseen: LGBTQ+ TÄNNE!!!!! Miten tajusitte sukupuolenne, tai seksuaalisuutenne?

Olethan kohtelias ja kunnioitat muita keskustelijoita. Viestit tarkistetaan ennen julkaisua.


Back to top