Siirry sisältöön
Piste

Voiko Temusta tilata?

Tuntuu etten oikein saa kavereita ”oikeassa elämässä” ja mulla on sosiaalista ahdistusta ja muuta niin mietin että voisin yrittää tutustua netissä johonkin. Mutta niinkun missä?

🌼

Voihan olla että Temusta löytyy kans, mitä sieltä ei nykyään löydy :D

Mut riippuu varmaan paljon siitä minkä tyyppisiin ihmisiin haluut tutustuu. Jos yrität ettii jotai tyyppii jolla ois vaikka sama kiinnostuksen kohde niin joku tiktok tai ig voi olla hyvä paikka! Sit toki eri peleissä voi kaverustua. Netis on kans jotain semmosii keskustelupaikkoja jossa vois tutustuu mut mulla ei oo niistä kyllä kokemusta. En tiiä auttoko mitään mut joo :))

S

Toi on vaikee tilanne. Netistä on aika vaikee saada kavereita, ainakaan sellasia joiden kanssa pitäis yhteyttä tosi paljon ja pitkään. Ehkä TikTokissa vois olla sellasia videoita, minkä kommenteissa etitään kavereita? Ne voi toki jotkut olla englanniks, mutta oon nähny sellasia videoita suomeksin. Jos ettii sieltä hakukentästä vaikka ”kaverihaku”, ja avaa kommentteja. Jotkut varmasti on löytäny kavereita myös esim. snäpistä ja instagramista, mutta se voi varmaan olla vaikeempaa vaan alottaa keskustelu jonkun randomin kanssa. Erilaisia sovelluksiakin varmasti on, mut en tiiä niistä oikeen mitään. Toivottavasti löytyis!

Vastaa aiheeseen: Mistä saa kavereita netissä?

Olethan kohtelias ja kunnioitat muita keskustelijoita. Viestit tarkistetaan ennen julkaisua.


Back to top