Siirry sisältöön
Nuorten tekemät jutut

Ystäväviikko Piispanlähteen koulussa

Projektin nimi: Ystäväviikko Piispanlähteen koulussa

Projektin kuvaus: Pidämme koulussamme ystäväviikon, jolloin haluamme koristella koulumme ystävänpäiväteemalla, järjestää pieniä kilpailuja luokka-asteille. Projetimme tavoite on luoda positiivista ilmapiiriä kouluumme, luoda uusia ystävyyssuhteita sekä parantaa koulumme ilmapiiriä. Tärkeintä on että kaikilla olisi hauskaa eikä kukaan jää yksin.

 

Esittelemme nuorten tekemiä projekteja Nuortennetin ”Nuorten tekemät jutut” nimikkeen alla. Lue lisää itse tehty -projektirahan hakemisesta ja toteuttakaa oma projekti!

Aiheeseen liittyvät

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Huomioithan, että kommenttisi julkaistaan tarkistuksen jälkeen.

Back to top