Siirry sisältöön
Bi tyttö

Hei!
Oon bi ja oon tullu kaapista ulos muutamalle kaverille, mutta haluaisin tulla kaapista myös vanhemmille ja siskolle, mutta en vaa tiiä miten, koska pelkään reaktioita. Mulla on perheen kans niin hyvä suhde, että en kestäisi sitä, jos se menis, jos tuun kaapista ulos niille.
En oikee tiiä mitä tehä.

_the_eyekonn (ice out) (maknae eats first) 🏳️‍🌈🎧🌺✨💐🍡🍨💮🍀🧿🍓🧺🍵🍎[osa nimimerkistä poistettu]

moikkelis :3333 ei se haittaa yhtään jos jännittää, se on ihan normaalii <3 ite oon siis pansexual ja panromantic, mutta en oo vielä tullut kaapista ja mä pelkään samasta syystä!! oon pohtinu jotain mahollisia tapoja, tässä sulle: (saattaa olla sit ihan surkeita, sori :D)
– yritä selvittää mahdollisesti se, supporttaako sun perhe prideä, esimerkiksi vaikka ohjaamalla keskustelua prideen tai kysyä heidän mielipidettään queer-julkkiksista
– anna vähän vinkkejä esim. askartelemalla pride-lippuja
en mä keksi mitään muuta mutta yritin auttaa, muista että oot arvokas just sellasena kun oot xx <33

Vastaa aiheeseen: Kaapista ulos

Olethan kohtelias ja kunnioitat muita keskustelijoita. Viestit tarkistetaan ennen julkaisua.


Back to top