Me ollaan kaikki leikitty ja leikitään edelleen! Tuu listaamaan sun lapsuuden lempileikit ja kerro miten leikki näkyy sun elämässä edelleen? Onko se cosplay, turreilu, digipelit vai jotain muuta?
Kiitos kun jaat sun muistot ja tämän päivän leikkivinkit. :)
Lemmikkien kanssa leikkiminen on ihanaa. Ne eivät lakkaa olemasta leikkisiä pentuajan jälkeenkään, oma 11-vuotias koiranikin tykkää edelleen veto-, heitto-, ja painileikeistä. Leikkiminen on eläimille tapa pitää hauskaa, harjoittaa esimerkiksi niille luontaisia metsästystaitoja, joita iso osa kotieläimistä ei pääse muuten harjoittamaan, sekä purkaa energiaa ja olla yhdessä muiden niille tärkeiden otusten kanssa.
Olen pitkään tykännyt videopeleistä. Ne ovat vieläkin iso osa elämääni. Jos tykkäätte videopeleistä niin jatkakaa niiden pelaamista!
Moikka! Mun lempileikkejä oli kirkonrotta, rosvo ja poliisi, piilosta, tervapata ja kuka pelkää merimiestä.
Ehkä legot niissä on vain luovuus rajana vähän niinkuin Minecraftissa joka sekin on hyvä ennen leikin hamsterini kanssa mutta hän on jo poistunut tästä maailmasta. Leikkiminen on tärkeää ettei tule tylsää :)
Mun pikkuserkku (2v nuorempi) leikkii mun kans ihan leluilla ja sillee ja ite teen quadseja, cossaan ja jtn sellasii lmao