Siirry sisältöön
11v ✨N-B✨

Rehellinen kysymys, onko mulla Masennus? Siis koulussa kun oon kavereiden kanssa mulla on iloinen olo ja nauran paljon, mutta kun joudun eroon heistä, kaikki paha olo valtaa mielen. Ihan kuin joku ruokaväri aine sekoittuu kirkkaaseen veteen (kirkas vesi on se iloinen mieli joka vaan värjääntyy surulla). Ja myös kaikki oppitunnit en pysty enää keskittymään kunnolla. Mun jalassa [Osa tekstistä poistettu.]. Mä vihaan otteeni, ja en ees v***** ois halunnu syntyy tytön kehossa!!! Vihaan tätä kehoa!!! [Osa tekstistä poistettu.] pääsis eroon tästä kehosta, jos ees saisin kunnolla [Osa tekstistä poistettu.]. Haluun jonnekin sairaalaan tai jotai. Mä teen tästä surusta mulle kodin.

MLL Nuortennetin ylläpito

Hei 11v ✨N-B✨,

Kiitos viestistäsi. Asia, josta kirjoitit, on sellainen, että haluamme tarjota sinulle aikuisen tukea. Viestisi on siirretty kokonaisuudessaan ”Päivystäjä mukana keskustelussa” -keskustelualueelle. Lasten ja nuorten puhelimen vapaaehtoiset päivystäjät osallistuvat kyseisellä keskustelupalstalla keskusteluun. Kun päivystäjä vastaa viestiisi, julkaisemme myös viestisi tai osan siitä. Tekstisi saatetaan julkaista ajoittain hitaammin kuin muilla keskustelualueilla.

Jos haluat, voit myös olla yhteydessä Lasten ja nuorten puhelimeen (116 111) tai chattiin https://www.nuortennetti.fi/apua-ja-tukea/lasten-ja-nuorten-puhelin/.

Lämpimin terveisin,
MLL Nuortennetin ylläpito

Vastaa aiheeseen: Okei, mul on ihan p**** olo

Olethan kohtelias ja kunnioitat muita keskustelijoita. Viestit tarkistetaan ennen julkaisua.


Back to top