Elikkäs minulla on moti hukassa jaksan jotenkuten koulussa mutta sitten kotona menee moti ihan hukaan sekä on tylsää ja kotona säännöt, nukkumaan menoajat, ruutuajat sekä eikä minulla mitään somea (noh on mulla whatsapp) sekä sen semmoset on syvältä
Jooh mul aikalail sama, mul on moti hukas ja mua ahistaa koko ajan ilman mitää syytä et niinku kukaa ei oo tehny mitää mulle tai sillee. Sit kadun et erosin mun exsäst siit on koht vuosi mut must tuntuu et meijän välil vois ehk olla jotai viel tän viikon perusteel. Tnä mul oli hissan koe ja se varmaa meni ihan paskasti ja voisin vaik lopettaa koulun ku ei mul oo motii sinne ees mennä, legit ainoo syy on mun kaverit
Joo siis mullaki sama. Sit mietin et mitä jos vaa en ottais enää lääkkeit, pahentasko se ees mitää. Ja kiinnostaako oikeesti ketää et oonko tääl vai ei. Mut mull on kyl paras bf nii jaksan jotenkuten. En vaa ikinä oo ollu sellanen ihminen joka puhuu tunteista, ittestään jne.
[Tämä viesti on siirretty ketjusta ”Tylsää ja moti hukassa” Päivystäjä mukana keskustelussa -palstalle]
Hei Hmm,
Kiitos viestistäsi. Asia, josta kirjoitit, on sellainen, että haluamme tarjota sinulle vertaistuen lisäksi aikuisen tukea. Viestisi on siirretty kokonaisuudessaan myös ”Päivystäjä mukana keskustelussa” -keskustelualueelle. Lasten ja nuorten puhelimen päivystäjät osallistuvat kyseisellä keskustelupalstalla keskusteluun. Kun päivystäjä vastaa viestiisi, julkaisemme myös viestisi tai osan siitä. Tekstisi saatetaan julkaista ajoittain hitaammin kuin muilla keskustelualueilla.
Viestisi löytyy otsikolla “VS: Tylsää ja moti hukassa” Päivystäjä mukana keskustelussa-palstalta.
Jos haluat, voit myös olla yhteydessä Lasten ja nuorten puhelimeen (116 111) tai chattiin https://www.nuortennetti.fi/apua-ja-tukea/lasten-ja-nuorten-puhelin/.
Lämpimin terveisin,
MLL Nuortennetin ylläpito